Basın Site Haritası English
Arama
Ana Sayfa Sanatçılar Albümler Özel Projeler Reklam ve Film Müzikleri Biz Kimiz Misyon İletişim
 • Adriano Celentano
 • Arielle Dombasle
 • Caro Emerald
 • Fatima Spar & The Freedom Fries
 • Helldorado
 • Marc Aryan
 • Peppino Di Capri
 • Fatima Spar & The Freedom Fries

  DÜNYA MÜZİĞİ’NİN EN DİNAMİK TEMSİLCİLERİNDEN FATIMA SPAR & THE FREEDOM FRIES KARŞINIZDA!

  Türk ve Balkan folk müziğinden etkiler taşıyan ''Zirzop'' adlı albümleriyle Almanya’da Amadeus Ödülü’ne aday gösterilen Avusturya’lı grup Fatima Spar and The Freedom Fries’in beklenen albümü ülkemiz müzikseverleriyle de buluşuyor. İstanbul’da verdikleri konserler ile kendi dinleyici kitlesini yaratmayı başaran grubun albümünde 12 şarkı yer alıyor.
  ‘Kızılcıklar Oldu mu’ isimli türküyü Balkan etkisiyle aranje edip albümünde yeniden yorumlayan grup ‘Egyptian Ella’, ‘Bosa Noga’, ‘Istanbul’, ‘Zirzop’ ve ‘Kibirli Ceviz’ sarkılarıyla da iddialı. Trompet, saksafon, akordeon gibi enstrümanlarla kimi zaman swing veya bossa nova, kimi zaman ise balkan veya Türk folk müziğini kendi özgün bestelerinde birleştiren Fatima Spar and The Freedom Fries, Türkçe, Almanca ve İngilizce seslendiriyor şarkılarını.
  Altı kişiden oluşan grubun vokalisti Türk asıllı Fatima Spar’ın sahnedeki en önemli özelliği elindeki megafonu ve dinamizmi. Türkçe, Almanca, İngilizce sözlere sahip şarkılar, değişken ritmler, nefesli sazlar ve akordeonla buluştuğunda, birçok tarzın bir araya geldiği pozitif ve eğlenceli bir müzik ortaya çıkıyor. Grup albümlerini yayınladıkdan sonra hem ülkemizde hem de Avrupa’nın bir çok önemli ülkesinde (Fransa, İsviçre, Hollanda ve Avusturya.) da çeşitli konserler vermeye devam ediyor. Bugune kadar 15 ülkede konserler veren grup, 2008 yılının Ekim ayında özel olarak biraraya getirilmiş müzisyenlerden oluşan büyük bir orkestra ile birlikte 2 hafta sürecek Mısır turnesine çıkıyor; Fatima Spar&The Freedom Fries’a Grammy ödüllü besteci Fathy Salama da eşlik edecek.

  Fatima Spar & The Freedom Fries:
  Fatima Spar-Vokal, Milos Todorovski-Akordeon, Phillip Moosbruggers-Bass,
  Alexander Wladigeroff-Trompet, Andrej Prosorov-Saksafon, Erwin Schober-Davul

  Not: Freedom Fries, 2003 yılında Amerika’da yükselen Fransız karşıtlığı sırasında French Fries’ın yerine önerilen isimdi.

  Albüme Geri Dön