ALIŞVERİŞ
TOPLAM
0.00 TL
SATIN AL
0 ÜRÜN
AYŞEGÜL ARAL
CANA
20.00 TL
Türk Sanat ve Halk Müziği’nin Unutulmaz Eserleri Yepyeni Bir Yorumla karşınızda!

Artist Müzik tarafından yayınlanan Ayşegül Aral “Cânâ” albümünde müzik tarihimizin unutulmaz eserleri yer alıyor. Albümün açılışı, kıymetli halk ozanımız Yunus Emre’nin “Ağla Gözüm Ağla” şiiriyle söz bulmuş bir anonim eser olan “Ağla” ile yapılıyor. Türk Halk Müziği’nin en önemli temsilcilerinden Neşet Ertaş’ın sevilen bestelerinden “Seher Vakti” albümün en özel sürprizlerinden biri…
Havada Bulut Yok (Yemen Türküsü), Unut Beni, Karam (Köprüler Yaptırdım), Cânâ Rakîbi, Yine Bir Sızı Var, Hel Hele Verin Geline, Mani Oluyor, Yanık Ömer gibi Türk Sanat ve Halk Müziği’nin sevilen eserleri albümde yer alıyor.

Müzik yönetmenliğini Sinan Cem Eroğlu’nun üstlendiği albümde, Ayşegül Aral'a Hüsnü Şenlendirici, Baki Kemancı, Hakan Gürbüz, Erdem Tekinay, Mehmed Mert Baycan, Yılmaz Yeşilyurt, Burak Aykaç, Bilen Işıktaş, Atalay Durmaz, Serkan Halili gibi çok değerli müzisyenler eşlik ediyor. Albümde anonim eserler dışında, söz ve besteleriyle Saadettin Kaynak, Şükrü Tunar, Ahmet Kaçar, Griftzen Asım Bey, Şerif İçli, Selim Aru, Nigar Osman Hanım ve Tatyos Efendi de yer almakta.

Ayşegül Aral’a “Cânâ” albümüyle arşivinizde siz de yer açın…